Tirana, 10 milionė pėr Teutėn

Shko poshtė

AlbanianMP3 Tirana, 10 milionė pėr Teutėn

Mesazh nga Vini DJ prej Fri Mar 02, 2007 1:48 pm

Tirana, 10 milionė pėr Teutėn

Bardheblutė kėrkojnė me ēdo kusht tė kualifikohen edhe nė Kupėn e Shqipėrisė


Tirana kėrkon me ēdo kusht tė jetė ekipi dominues nė futbollin shqiptar nė kėtė sezon dhe pėr ta bėrė kėtė nuk llogarit edhe shpenzimet "ekstra". Drejtuesit e ekipit bardheblu u kanė premtuar lojtarėve njė premio prej 10 milionė lekėsh tė vjetra nėse arrijnė tė kualifikohen nė gjysmėfinalet e Kupės sė Shqipėrisė. Meqenėse janė mundur nė ndeshjen e parė nga Teuta me rezultatin 2-1, pėr tė motivuar lojtarėt ėshtė vendosur njė superpremio, edhe pse kjo ėshtė nė kundėrshtim me rregulloren e vendosur nė fillimin e sezonit. Lojtarėve u ėshtė premtuar nga 2 milionė lekė pėr kokė nė rast fitoreje tė trofeut tė dytė nga rėndėsia, por qė tashmė kalon nė plan tė parė, pasi kampionati duket mė se i siguruar.

Kryesimi me diferencė tė thellė nė kampionat nuk i mjafton Tiranės, e cila pėrveē titullit tė saj tė 23-tė, kėrkon qė nė kėtė sezon tė marrė gjithēka, duke siguruar edhe Kupėn e Shqipėrisė. Ndonėse ky objektiv nuk shihej si primar nga drejtuesit bardheblu nė fillimin e sezonit, ata kanė ndryshuar mendje, duke parė se nė kėtė turne kanė mė shumė rivalitet se nė kampionat ku me mbylljen e fazės sė dytė do tė kenė thuajse tė siguruar titullin kampion. Por planet e Tiranės pėr fitoren e tė dy trofeve janė prishur nga Teuta, e cila ėshtė ndjekėsja mė e afėrt nė kampionat. Bregdetarėt kanė arritur t‘i marrin njė fitore 2-1 bardhebluve dhe tashmė rrezikojnė t‘i eliminojnė nga turneu. Kjo ka shtyrė donatorėt e Tiranės t‘u premtojnė lojtarėve njė premio tė veēantė vetėm pėr kualifikimin kundėr Teutės. Bėhet fjalė pėr 10 milionė lekė tė vjetra nėse do tė arrihet pėrmbysja e ndeshjes sė parė dhe kalimi nė gjysmėfinale. Sipas burimeve pranė klubit nė fjalė, kjo bie pak nė kundėrshtim me "rregullat" e vendosura nė fillimin e sezonit. Donatorėt u kanė premtuar lojtarėve premio pėr fitoret jashtė fushės, por kanė bėrė tė ditur se njė gjė e tillė nuk do tė ndodhė nė Kupėn e Shqipėrisė. Ata kanė vendosur njė premio prej 2 milionė lekėsh tė vjetra pėr ēdo futbollist nėse fitohet ky trofe, ndėrsa nuk do tė ketė premio nė ndeshjet e veēanta.

Edhe pse mė parė bardheblutė duhet tė mendojnė pėr tė kaluar Shkumbinin nė fundjavė, drejtuesit e Tiranės e kanė parė tė arsyeshme tė mendojnė qė tani pėr Kupėn, pasi nė kampionat avantazhi ndaj ndjekėsve ėshtė shumė i thellė. Kjo tregon tashmė edhe sigurinė qė ka Tirana pėr fitimin e kampionatit, duke menduar shumė mė parė pėr Kupėn. Tirana ėshtė fituese nė fuqi e trofeut nė fjalė, por nė edicionin e kaluar nuk arriti tė fitonte kampionatin duke mos bėrė tė mundur sigurimin e tė dy trofeve njėkohėsisht.

_________________
@ ALBANIAN DJ @
Tirana, 10 milionė pėr Teutėn Dj10
Vini DJ
Vini DJ
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 146
Age : 40
Localisation : Fier,Shqiperi
Registration date : 16/01/2007

http://albanianmp3.tk

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi