Njeriu i momentit nė Austri, Salihi i “ēmend” tė gjithė

Shko poshtė

AlbanianMP3 Njeriu i momentit nė Austri, Salihi i “ēmend” tė gjithė

Mesazh nga Vini DJ prej Tue Mar 06, 2007 10:55 am

Dy golat e shėnuar tė shtunėn kundėr Matersburgut, e kanė bėrė Hamdi Salihin njeriun e ditės nė Austri. Sulmuesi i kombėtares shqiptare ka qenė ndėr mė tė lakuarit nė mediat austriake ditėn e djeshme, si njeriu qė jo vetėm shėnoi dy gola pėr Riedin, por ktheu fatin e njė takimi krejt i vetėm. Komentet nuk kanė munguar pėr tė, qė nga trajneri Helmut Kraft apo edhe nga shtypi vendas, qė ishte shumė skeptik pėr marrjen e shqiptarit nė muajin janar. Vetėm dy ndeshje dhe shkodrani ka bėrė qė tė gjithė tė flasin pėr tė, edhe pse vetė ėshtė treguar modest nė prononcimin pėrpara gazetarėve. “Nuk ka rėndėsi se kush shėnon, e rėndėsishme ėshtė qė tė fitojė skuadra”, ka thėnė Salihi. Shkodrani i ka dhėnė edhe tė drejtė vetes qė tė festojė pas njė nate tė tillė. “Nuk e kisha menduar se do tė shėnoja dy gola nė kėtė mbrėmje, tani mendoj se duhet tė festojmė paksa”, shprehet futbollisti kuqezi. Takimi ishte 1-0 pėr vendasit e Matersburg deri 13 minuta nga pjesa e dytė, por aty doli nė pah aftėsia shėnuese e shqiptarit, qė arriti tė realizonte dy herė. Tekniku Kraft nuk i ka kursyer elozhet pėr shqiptarin, nga i cili pret akoma mė shumė gola nė stinėn e pranverės. Nė fakt, Kraft ka qenė njeriu qė besoi mė shumė tek shkodrani, duke ia shkėputur nga duart Rapidit tė Vjenės edhe pse Bariē e kishte kėshilluar Salihin qė tė shkonte nė kryeqyterin austriak. “Nė fund tė pjesės sė parė nuk e mendonim se mund tė merrnim tre pikė nga kjo ndeshje”, ka thėnė Kraft. “Por, mė pas Salihi shėnoi dy gola dhe na dha fitoren. Ai ėshtė njė gjahtar tipik goli dhe shpresoj qė tė vazhdojė kėshtu pėr tė gjithė pranverėn”, ėshtė shprehur tekniku i Riedit. Mė tej, Kraft ka falėnderuar gjithė skuadrėn pėr atė qė dha nė fushėn e lojės. “Jam shumė i kėnaqur me ekipin tim. Ne morėm njė rezulat shumė tė mirė. Ajo qė mė shetėson megjithatė, ėshtė fakti se nuk arritėm ta fitonim ndeshjen 1-3. Salihi ėshtė njė sulmues tipik goli dhe kėtė e ka dėshmuar shumė herė nė Shqipėri. Unė jam i sigurt, se me atė do tė kemi shumė kėnaqėsi”, pėrfundoi Kraft.

_________________
@ ALBANIAN DJ @
Njeriu i momentit nė Austri, Salihi i “ēmend” tė gjithė Dj10
Vini DJ
Vini DJ
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 146
Age : 40
Localisation : Fier,Shqiperi
Registration date : 16/01/2007

http://albanianmp3.tk

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi