Greqi, Ushtaret greke kenge antishqiptare gjate stervitjeve

Shko poshtė

AlbanianMP3 Greqi, Ushtaret greke kenge antishqiptare gjate stervitjeve

Mesazh nga Vini DJ prej Sat Mar 03, 2007 3:49 pm

• Kenge antishqiptare per te ngritur moralin e ushtrise greke. Media greke ka publikuar videon ku tregohen ushtaret greke duke kenduar kengen me permbajtje te forte antishqiptare gjate stervitjes se tyre ne terren


Gazeta greke “Ta Nea” zbulon videoskandalin me kenge me permbajtje te forte antishqiptare.
Ne kete gazete jane botuar dje te dhenat e para per kete video skandaloze te xhiruar pikerisht ne ambiente stervitjeje te ushtrise greke.
Videoja eshte realizuar nga nje celular ku dallohen qarte ushtare greke, te cilet jane duke kryer nje maratone prej 50km. Pergjate rruges, nen kujdesin edhe te oficereve, ushtaret kendojne kenge me permbajtje te theksuar antishqiptare dhe antiturke
Ne njeren prej tyre, thuhet: "I shikoni ata, i quajne shqiptare, litare do te bejme me zorret e tyre. I shikoni ata, quhen turq, opinga do bejme me lekuren e tyre...". E, gjithmone nen kete ritem degjohen kenge te tjera ne vazhdim, me permbajtje te peraferta per turq, shqiptare apo maqedonase.
Videot e quajtura te urrejtjes jane dy, e para me kenge te sapoimprovizuara antishqiptare, kurse e dyta me thirrje antiturke. Videoja e dyte flet per luften e ushtareve greke ne Azi sesi greket do i presin kokat turqve.

“Ta Nea” per te zbuluar kete fakt ka intervistuar ushtare. Nje ish-oficer, Nikos Toskas, i intervistuar nga "Ta Nea", thote se kenge te tilla perdoren rendom, per te ngritur moralin e ushtareve.
Por ka dhe te tjere qe shprehen per gazeten "Ta Nea" se "fryma e urrejtjes, eshte tashme e huaj per ushtrine greke",- thote nje ushtarak grek, me emrin Thanasis Bafas. Sipas z.Bafas, ekziston qe prej 6-vjetesh nje vendim qe ndalon ne ushtrine greke, hedhjen e parullave apo kenge qe ofendojne turqit, shqiptaret, apo edhe kombesite e tjera.
Por nderkohe kjo video qarkullon interneteve, por pas publikimit ne shtypin helen ka tronditur edhe Ministrine Greke te Mbrojtjes.
Nderkaq nga pala shqiptare nuk ka ende ndonje reagim te mundshem rreth ketij informacioni.

_________________
@ ALBANIAN DJ @
Greqi, Ushtaret greke kenge antishqiptare gjate stervitjeve Dj10
Vini DJ
Vini DJ
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 146
Age : 40
Localisation : Fier,Shqiperi
Registration date : 16/01/2007

http://albanianmp3.tk

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi